Ali Graves's Bio
| Plays | Basketball |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | |
| Club Teams | 505 Elite 11th Grade 505 Elite |
| GPA | 3.89 |
| AP Classes | AP US History and AP Language And Composition |
| Honors Classes | Honors Algebra II |
| Height | 6'4" |
| Weight | 170 lbs |
| Wingspan | 6'5" |
| Standing Reach | 8'1" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 115 lbs |
| Squat | 135 lbs |
| Deadlift | 225 lbs |
| Vertical Jump | 24'0" |




| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|