Tripp Morales's Bio
| Plays | Basketball |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | |
| Club Teams | Truth Elite 10th Grade Albuquerque Basketball Club |
| GPA | 4.1 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 185 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Standing Reach | 5'10" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 150 lbs |
| Squat | 200 lbs |
| Deadlift | 225 lbs |


| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|