Nehemiah Sanchez's Bio
| Plays | Swimming, Football, Track & Field, Wrestling, Soccer |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #16 • K #11 • D |
| AP Classes | AP Physics |
| Honors Classes | English Honors 1-3 and Pre-Calc Honors |
| Height | 5'8" |
| Weight | 170 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 295 lbs |
| Squat | 405 lbs |
| Deadlift | 440 lbs |