Jadon Myers's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #4 • SG, PG |
| GPA | 3.7 |
| SAT | 1110 |
| AP Classes | AP Language and Composition, AP Government, AP Literature, AP Computer Science Principals, and AP Chemistry |
| Honors Classes | IMP I Honors, IMP II Honors, IMP III Honors, English I Honors, and English II Honors |
| Height | 5'10" |
| Weight | 140 lbs |
| Standing Reach | 7'2" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 140 lbs |
| Squat | 205 lbs |
| Deadlift | 280 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.6 sec |
| Vertical Jump | 26'0" |




