Gavin Reese's Bio
| Plays | Baseball, Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #26 • RB, DB |
| GPA | 3.72 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 168 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Standing Reach | 7'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 155 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 325 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.8 sec |
| Vertical Jump | 30'0" |
| Broad Jump | 6'6" |


