Timothy Brooder's Bio
| Plays | Lacrosse, Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #30 • G #60 • NG, K |
| Club Teams | N/A Performax 2025 |
| Height | 5'8" |
| Weight | 218 lbs |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 155 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 324 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.4 sec |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|