Adam Hendrickson's Bio
| Plays | Baseball, Football |
| Class Year | Graduated 2024 |
| Teams | #12 • C, OF |
| Height | 5'10" |
| Weight | 195 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 235 lbs |
| Squat | 335 lbs |
| Deadlift | 565 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.65 sec |
| Vertical Jump | 36'0" |
| Broad Jump | 9'0" |