Braiden Solly's Bio
| Plays | Football, Baseball |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #15 • QB, WR #13 • C, 3B, UTIL |
| GPA | 3.6 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 5'10" |
| Standing Reach | 7'0" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 200 lbs |
| Squat | 320 lbs |
| Deadlift | 350 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |