Claim Your Profile!
Upload Video • Add Your Measurements • Add Academic History • Add Club Teams
Learn More | GPA | 3.7 |
| AP Classes | AP World History, AP Physics, AP PreCalculus , and AP US History |
| Honors Classes | Honors English 1, Honors English 2, Honors Chemistry 1, Honors Algebra 1, Honors Algebra 2, and Honors Biology |
| Height | 6'7" |
| Weight | 300 lbs |
| Wingspan | 6'10" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 315 lbs |
| Squat | 550 lbs |
| Deadlift | 495 lbs |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 8'2" |