Phoenix Lopez's Bio
| Plays | Football, Basketball |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #1 • QB, FS • Captain #12 • G, F |
| Height | 6'3" |
| Weight | 190 lbs |
| Wingspan | 6'4" |
| Standing Reach | 7'1" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 230 lbs |
| Squat | 365 lbs |
| Deadlift | 420 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 5'1" |
| Shuttle | 4.47 sec |