Ethan Rash's Bio
Bio
4.0 gpa in high-school currently attending Tulsa community college to earn my associates degree early. Very enthusiastic player who has a lot of love for the game and who is looking to continue my sports career in college
4.0 gpa in high-school currently attending Tulsa community college to earn my associates degree early. Very enthusiastic player who has a lot of love for the game and who is looking to continue my sports career in college
| GPA | 4 |
| ACT | 23 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 170 lbs |
| Wingspan | 5'11" |
| Standing Reach | 7'7" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 235 lbs |
| Squat | 385 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| Vertical Jump | 31'0" |