Jackson Ingram's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #50 • PF #7 • DE, TE, WR |
| GPA | 3.88 |
| Height | 6'6" |
| Weight | 205 lbs |
| Wingspan | 6'8" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 190 lbs |
| Squat | 255 lbs |
| Deadlift | 320 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.89 sec |
| Broad Jump | 9'6" |