Malechi Checkley's Bio
Bio
Willing to do whatever it takes to make it big and be a team player http://www.hudl.com/profile/26592584
Willing to do whatever it takes to make it big and be a team player http://www.hudl.com/profile/26592584
| GPA | 3.2 |
| Height | 5'11" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 5'11" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 135 lbs |
| Squat | 275 lbs |
| Deadlift | 225 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |
| Shuttle | 5.2 sec |