Gavin Kent's Bio
| Plays | Basketball, Football, Soccer |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #3 • SF, SG #9 • FORW |
| GPA | 3.7 |
| SAT | 1160 |
| AP Classes | Ap literature and Ap language and debate |
| Height | 6'0" |
| Weight | 180 lbs |
| Wingspan | 5'11" |
| Standing Reach | 7'7" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |