Ethan Moze's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #33 • OLB, MLB |
| Club Teams | Foxes 10th Grade Dutch Fork Silver Foxes |
| AP Classes | Ap Human Geography and Ap Modern World History |
| Honors Classes | English 3 Honors, Algebra 2 Honors, and Chemistry 1 Honors |
| Height | 5'11" |
| Weight | 202 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 285 lbs |
| Squat | 415 lbs |
| Deadlift | 435 lbs |
| 40 Yard Dash | 5 sec |
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|
2xPlayer of the Game