Brayden Minick's Bio
| Plays | Soccer |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #23 • D |
| Club Teams | LSA U18 E64 U18 Lexington soccer Academy |
| Height | 5'11" |
| Weight | 205 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 205 lbs |
| Squat | 310 lbs |
| Deadlift | 415 lbs |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 8'2" |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|