Michael Shields's Bio
| Plays | Lacrosse, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #31 • LB |
| Club Teams | Columbia elite N/A Columbia Elite |
| Height | 5'10" |
| Weight | 180 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 330 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|