Thomas Smith's Bio
| Plays | Soccer |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #0 • GK |
| Club Teams | CASA08 U16 CLEMSON ANDERSON SOCCER ALLIANCE- CASA PRIDE |
| GPA | 3.5 |
| ACT | 20 |
| AP Classes | AP Computer Science Principles |
| Honors Classes | English, Math- Geometry, Math-Alegbra, World History, Biology, Chemistry , Math- Alegbra II, English II, English III, and Advanced Aerospace Technologies |
| Height | 6'0" |
| Weight | 183 lbs |
| Wingspan | 6'4" |
| Standing Reach | 7'11" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| 40 Yard Dash | 5 sec |



| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|