Peyton Kitts's Bio
Bio
Isaiah 41 Verse 10 “So do not fear, for I am with you; do not be dismayed, for I am your God. I will strengthen you and help you; I will uphold you with my righteous right hand.”
Isaiah 41 Verse 10 “So do not fear, for I am with you; do not be dismayed, for I am your God. I will strengthen you and help you; I will uphold you with my righteous right hand.”
| GPA | 3.99 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 225 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 300 lbs |
| Squat | 485 lbs |
| Deadlift | 450 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |
| Vertical Jump | 20'0" |
| Broad Jump | 8'0" |
| Shuttle | 5.9 sec |




