Darian Simpkins's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #0 • PG, SG #12 • FS, WR |
| Club Teams | Elite 11th Grade KE Elite |
| Height | 6'0" |
| Weight | 160 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 210 lbs |
| Squat | 350 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.4 sec |
| Vertical Jump | 38'0" |
| Broad Jump | 10'0" |
| Shuttle | 4.47 sec |





| Year Joined |
|
| Location |
|