Witt Austin's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #11 • C, PF #7 • WR, FS |
| GPA | 3.7 |
| SAT | 1160 |
| Honors Classes | Honors U.S History, Honors Gov & Econ, Honors Chemistry, Honors Biology, Honors Spanish 3, and Honors English 1 |
| Height | 6'4" |
| Weight | 194 lbs |
| Wingspan | 6'6" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| 40 Yard Dash | 4.88 sec |
| Broad Jump | 9'0" |
| Shuttle | 4.17 sec |