Marcus Amos's Bio
| Plays | Basketball |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #4 • PG, SG |
| Club Teams | Team Tae 9th Grade NYBA Bucket Boys |
| GPA | 3 |
| Height | 5'8" |
| Weight | 145 lbs |
| Wingspan | 5'9" |
| Standing Reach | 5'10" |
| Dominant Hand | Both |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 155 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.47 sec |
| Vertical Jump | 36'0" |
| Broad Jump | 9'8" |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|