Rucker Sample's Bio
| Plays | Baseball, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #2 • OLB, SB |
| Height | 5'11" |
| Weight | 180 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 305 lbs |
| Squat | 405 lbs |
| Deadlift | 415 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.66 sec |
| Vertical Jump | 35'0" |
| Broad Jump | 9'7" |