Tate Badell's Bio
Bio
Tate is a middle infielder, excelling at SS while able to play any INF position. He is also a RHP.
Tate is a middle infielder, excelling at SS while able to play any INF position. He is also a RHP.
| Height | 6'0" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Standing Reach | 7'2" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 155 lbs |
| Squat | 245 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|