Devan James's Bio
| Plays | Tennis, Basketball |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | |
| Club Teams | Bandits 11th Grade Salt lake bandits |
| GPA | 3.8 |
| ACT | 34 |
| SAT | 1290 |
| AP Classes | AP Calculus AB, AP Chemistry, AP Art History, AP Seminar, AP World History, AP US History, AP Language/Composition, AP Lit, AP Statistics, and AP Environmental Science |
| Honors Classes | Honors Precalculus, Honors English, and Honors Global Literature |
| Height | 6'3" |
| Weight | 1549 lbs |
| Wingspan | 6'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |





| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|