Traven Elquist's Bio
| Plays | Football, Soccer |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | |
| Club Teams | Utah Celtic U17 Utah Celtic |
| GPA | 2.5 |
| Height | 5'10" |
| Weight | 184 lbs |
| Wingspan | 5'5" |
| Standing Reach | 6'2" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 90 lbs |
| Squat | 215 lbs |
| Deadlift | 125 lbs |
| 40 Yard Dash | 10 sec |
| Vertical Jump | 4'0" |
| Broad Jump | 8'4" |
| Shuttle | 7.8 sec |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|