Camden Smith's Bio
Bio
All state OL/ 12 D1 offers (3 fbs) / 3.7 gpa (utu signee)
All state OL/ 12 D1 offers (3 fbs) / 3.7 gpa (utu signee)
| GPA | 3.75 |
| ACT | 21 |
| AP Classes | Chem 1010 and Language Arts 1010 |
| Honors Classes | Honors Language Arts |
| Height | 6'3" |
| Weight | 290 lbs |
| Wingspan | 6'9" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 340 lbs |
| Squat | 585 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.2 sec |
| Vertical Jump | 29'0" |