Ty Collins's Bio
| Plays | Baseball, Soccer, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams |
| GPA | 3.9 |
| AP Classes | Ap World History |
| Height | 5'9" |
| Weight | 158 lbs |
| Wingspan | 6'3" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 175 lbs |
| Squat | 285 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.6 sec |
| Broad Jump | 8'10" |
| Shuttle | 3.8 sec |