Claim Your Profile!
Upload Video • Add Your Measurements • Add Academic History • Add Club Teams
Learn More | GPA | 4.9 |
| ACT | 35 |
| SAT | 1582 |
| AP Classes | AP Chemistry, AP World History 3, AP English, and AP Calculus |
| Height | 6'7" |
| Weight | 314 lbs |
| Wingspan | 7'3" |
| Standing Reach | 7'0" |
| Dominant Hand | Both |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 415 lbs |
| Squat | 565 lbs |
| Deadlift | 630 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.54 sec |
| Vertical Jump | 38'0" |
| Broad Jump | 9'8" |




