Jayden Smith's Bio
| Plays | Football, Basketball |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #6 • CB, WR |
| GPA | 4.12 |
| SAT | 980 |
| AP Classes | AP Government, AP English 12, AP U.S. History, and AP English 11 |
| Honors Classes | English 10-H |
| Height | 5'10" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 5'11" |
| Dominant Hand | Right |
| Bench | 200 lbs |
| Squat | 375 lbs |
| Deadlift | 285 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.58 sec |
| Vertical Jump | 33'0" |
| Broad Jump | 9'5" |
| Shuttle | 4.44 sec |