Claim Your Profile!
Upload Video • Add Your Measurements • Add Academic History • Add Club Teams
Learn More | GPA | 4.29 |
| SAT | 1360 |
| AP Classes | AP English Literature, AP United States History, DE Cybersecurity, DE Geospacial Interface Systems, DE CISCO, AP United States Government, AP Calculus, AP World History Modern, AP English Language, and AP Comparative Government |
| Honors Classes | Honors Physics, Honors English 9, Honors Chemistry, Honors English 10, Honors Biology, and Honors Intro to AP World History |
| Height | 6'4" |
| Weight | 250 lbs |
| Wingspan | 6'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 250 lbs |
| Squat | 445 lbs |
| Deadlift | 545 lbs |


