Patrick Mize's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | |
| Club Teams | Mavericks N/A Douglas Freeman Football |
| GPA | 3.8 |
| Honors Classes | Honors World History 2, Honors Geometry, Honors English 9, and Honors Biology |
| Height | 5'10" |
| Weight | 179 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 210 lbs |
| Squat | 275 lbs |
| Deadlift | 360 lbs |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|