Te'Varius Brooks's Bio
| Plays | Basketball, Football, Baseball, Track & Field |
| Class Year | Graduated 2017 |
| Teams | #5 • SF, SG • Captain #1 • QB, WR #17 • OF, RHP 800M, HJ, TJ |
| GPA | 3.2 |
| ACT | 19 |
| SAT | 1200 |
| Honors Classes | Honors |
| Height | 6'2" |
| Weight | 185 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 205 lbs |
| Squat | 375 lbs |
| Deadlift | 407 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.49 sec |
| Vertical Jump | 36'0" |
| Broad Jump | 10'2" |
| Shuttle | 4.1 sec |





2xPlayer of the Game 
3xPlayer of the Game 
