Chase Eade's Bio
Bio
Hard nose ball player with the skill set to play multiple positions. Right now rotating between 3B, C, P. Short compact swing with potential for big power. Gap to Gap style hitter
Hard nose ball player with the skill set to play multiple positions. Right now rotating between 3B, C, P. Short compact swing with potential for big power. Gap to Gap style hitter
| GPA | 2.72 |
| Height | 6'1" |
| Weight | 205 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Bench | 200 lbs |
| Squat | 300 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| Vertical Jump | 29'0" |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|