Thomas Bucher's Bio
Bio
Offensive left tackle, and deffensive right or left tackle
Offensive left tackle, and deffensive right or left tackle
| GPA | 3.7 |
| Honors Classes | Honors English and Honors Algebra |
| Height | 6'2" |
| Weight | 216 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 175 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 415 lbs |