Evan Kovarik's Bio
Bio
5'10 130, WR/DB, Honors Student, Transferred to Oak Glen High School 2025-26
5'10 130, WR/DB, Honors Student, Transferred to Oak Glen High School 2025-26
| GPA | 3.5 |
| Height | 5'10" |
| Weight | 130 lbs |
| Wingspan | 5'9" |
| Standing Reach | 7'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 135 lbs |
| Squat | 225 lbs |
| Deadlift | 270 lbs |
| Vertical Jump | 30'0" |