Eric Washington's Bio
| Plays | Track & Field, Football, Basketball |
| Class Year | Graduated 2024 |
| Teams | #3 • DB |
| Height | 5'7" |
| Weight | 150 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 335 lbs |
| Deadlift | 335 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.4 sec |
| Vertical Jump | 40'0" |