Jel Wallerstedt's Bio
| Plays | Basketball, Track & Field, Football, Baseball |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #12 • RB, CB, LB |
| Height | 6'4" |
| Weight | 175 lbs |
| Wingspan | 6'6" |
| Standing Reach | 7'11" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Squat | 385 lbs |
| Vertical Jump | 40'0" |