Cooper Paugh's Bio
| Plays | Track & Field, Football |
| Class Year | Graduated 2024 |
| Teams | #20 • CB |
| GPA | 3.66 |
| Height | 5'11" |
| Weight | 155 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Standing Reach | 6'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 355 lbs |
| Deadlift | 385 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.41 sec |
| Vertical Jump | 40'0" |
| Broad Jump | 9'8" |
| Shuttle | 4.1 sec |