Calvin Shaffer's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #55 • P, C • Captain #71 • T, DT • Captain |
| GPA | 3.2 |
| Height | 6'4" |
| Weight | 280 lbs |
| Wingspan | 6'6" |
| Standing Reach | 8'2" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 320 lbs |
| Squat | 465 lbs |
| Deadlift | 480 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.6 sec |
| Vertical Jump | 22'0" |
| Broad Jump | 8'1" |
| Shuttle | 5.5 sec |
