Ja Soukup's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #17 • MLB, TE |
| GPA | 3.7 |
| Height | 6'1" |
| Weight | 200 lbs |
| Wingspan | 6'3" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 300 lbs |
| Squat | 285 lbs |
| Deadlift | 500 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.6 sec |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 8'1" |
| Shuttle | 4.79 sec |