Mason Strope's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #18 • TE, S |
| Height | 5'9" |
| Weight | 150 lbs |
| Wingspan | 6'4" |
| Standing Reach | 6'6" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 165 lbs |
| Squat | 265 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.88 sec |
| Vertical Jump | 25'0" |
| Broad Jump | 7'3" |
| Shuttle | 3.8 sec |