Josh Bateman's Bio
Bio
Cornell College Football Commit / Cedar Valley Track & Field
Cornell College Football Commit / Cedar Valley Track & Field
| GPA | 3.8 |
| Height | 5'9" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Standing Reach | 7'3" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 200 lbs |
| Squat | 295 lbs |
| Deadlift | 385 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.97 sec |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 8'7" |
