Derek Day's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #15 • FB, MLB |
| GPA | 3.6 |
| Height | 5'6" |
| Weight | 175 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 235 lbs |
| Squat | 370 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |
| Vertical Jump | 20'0" |
1xPlayer of the Game